0 ile 12 yaş arası soğuk algınlığı tedavisi nedir?

Hemen her eczanede bulunan ve hemen her çocuğa 12 yaşına gelene kadar birkaç kez reçete edilen 4 popüler soğuk algınlığı şurubunu şöyle tanıtabiliriz. 

İyi haber 4 ilacımızda yerli ilaçtır.

1. En az yan etki, en güvenilir şurup

A-ferin Pediyatrik Şurupsoğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında ateş düşürücü ve grip semptomlarının hafifletilmesi amacıyla kullanılır. Yan etki açısından en güvenilir ilaçtır. 

2 yaşından önce doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

bakınız: https://hekimimyanimda.com/ilac/a-ferin-pediyatrik-surup-kullanim-rehberi/

2. Az yan etkili, daha etkili şurup

İburamin Zero Süspansiyonsoğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında ateş düşürücü ve grip semptomlarının hafifletilmesi amacıyla kullanılır. 

İçerisindeki etken maddelerin yan etki yapma riskleri düşük olduğundan şurup formu çocuklarda kullanılır.

İburamin Zeronun 2 yaş altında doktor reçetesi olmadan kullanılması önerilmez.

bakınız: https://hekimimyanimda.com/ilac/iburamin-zero-suspansiyon-kullanim-rehberi/

3. Daha çok yan etkili, burun tıkanıklığına da etkili

A-ferin Plus Şurupsoğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında kullanılan; ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak solunum yolu tıkanıklıklarını gideren bir dekonjestan (psödoefedrin hidroklorür) ile üç etkili kombine bir ilaçtır.

A-ferin Plus Şurubun 6 yaş altında doktor reçetesi olmadan kullanılması önerilmez.

Çocuklarda psödoefedrin hidroklorür yan etki riskine maruz kalmamak için İburamin Zero ya da A-ferin Pediyatrik gibi soğuk algınlığı ilaçları kullanılabilir.

bakınız: https://hekimimyanimda.com/ilac/a-ferin-plus-surup-kullanim-rehberi/

4. En güçlü ama yan etki riski en yüksek

İburamin Cold Şurupsoğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında kullanılan; ağrı kesici ve ateş düşürücü (ibuprofen), antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak solunum yolu tıkanıklıklarını gideren bir dekonjestan (psödoefedrin hidroklorür) ile üç etkili kombine bir ilaçtır.

İburamin Cold Şurubun 6 yaş altında doktor reçetesi olmadan kullanılması önerilmez.

Çocuklarda psödoefedrin hidroklorür yan etki riskine maruz kalmamak için İburamin Zero ya da A-ferin Pediyatrik gibi soğuk algınlığı ilaçları kullanılabilir.

bakınız: https://hekimimyanimda.com/ilac/iburamin-cold-surup-kullanim-rehberi/

Tedavisi Nedir?

TedavisiNedir.com web sitemiz içerdiği bilgileri profesyonel yabancı sağlık stelerinden ya da gerçek Türk doktorların kaleminden almaktadır. TedavisiNedir.com genel sağlık bilgilerinden bahseder ve kişisel sağlık durumunuzla ilgili sorumluluk almaz.

You may also like...