Son adet tarihine göre kaç haftalık hamileyim

Son Adet Tarihi (SAT), tıpta son reglin belirtilerinin başladığı ilk günü temsil eden tarihtir. Son adet tarihine göre kaç haftalık hamileyim sorusunun cevabı iki şeye göre değişiklik gösterir. İlk regl periyotlarınızın kaç günde bir olduğudur. Örnek vermek gerekirse, SAT tarihi aynı olan iki kadından biri 23 günde bir diğeri 37 günde bir regl oluyor olsun. 23 günde bir regl olan kadın SAT değerleri aynı olsa dahi 2 hafta daha ileridedir. Peki, son adet tarihine göre kaç haftalık hamileyim?

Gebelik haftası regl periyotlarınızın süresi bilinmeden hesaplanabilir. Standart olarak 28 günlük periyotlar kabul edilir. Ancak standardın dışında bir regl döngünüz varsa o zaman detaylı gebelik haftası hesaplamak zorundasınız.

Eğer gebelik haftası hesaplaması yaptığınız program size regl periyotlarınızı sormuyorsa o program amatördür. Sağlıklı değildir. Doğru sonucu vereceğinin garantisi yoktur.

Sizin için detaylı hesaplama yapabilen ve doktorlar tarafından geliştirilen bir hesaplayıcıyı tavsiye ediyorum:

Tedavisi Nedir?

TedavisiNedir.com web sitemiz içerdiği bilgileri profesyonel yabancı sağlık stelerinden ya da gerçek Türk doktorların kaleminden almaktadır. TedavisiNedir.com genel sağlık bilgilerinden bahseder ve kişisel sağlık durumunuzla ilgili sorumluluk almaz.

You may also like...