2 Yaşında Bebeğe Parol Plus Şurup Verilebilir mi?

Bebeklere Parol Plus şurup verilebilir mi? Parol Plus ismindeki mavi kutusuyla satılan ateş düşürücü ağrı kesici şurup parasetamol etken maddesi içerir. Parasetamol ihtiyaç halinde kullanılabilecek en güvenilir ilaçlardan biridir. bebeklere, gebelere, emziren kadınlara ve gebelik hazırlığı içerisinde olanlara parasetamol reçete edilebilmektedir.

Parasetamol 6 kg ve üzeri bebeklerde kullanılabilmektedir. Gerektiğinde hem Parol şurup (pembe), hem de Parol Plus Şurup (mavi) 6 kg, 7kg, 8kg .. bebeklere verilebilir. 1 yaşındaki veya 2 yaşındaki bebeklere de verilebilir.

Elbette parasetamol, su kadar güvenilir değildir. Henüz su verilmesi bile önerilmeyen 6 ay altındaki bebeklere doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayın.

Bebeklerde kiloya göre ilaç dozu ayarlanır. Kiloya göre ateş düşürücü hesaplaması yapmak için ise tek ihtiyacınız ateş düşürücü asistanını kullanmak.

Tedavisi Nedir?

TedavisiNedir.com web sitemiz içerdiği bilgileri profesyonel yabancı sağlık stelerinden ya da gerçek Türk doktorların kaleminden almaktadır. TedavisiNedir.com genel sağlık bilgilerinden bahseder ve kişisel sağlık durumunuzla ilgili sorumluluk almaz.

You may also like...