Category: İlaç

Emziren Anneler Advil Kullanabilir mi?

Emziren Anneler Advil Kullanabilir mi?

Bu ilaç anne sütüne geçer, ancak emzirilen bebeğe zarar verme ihtimali düşüktür. Advil, düşük doz ibuprofen içerir. Her bir kapsülünde 2 ölçek (10 ml) Dolven Şurup kadar yani 200 mg ibuprofen bulunur. İbuprofen gerekli...

Zinco Kapsül 50 mg nedir? Ne işe yarar?

Zinco Kapsül 50 mg her bir kapsülünde 50 mg çinko içerir. Bu miktar bir yetişkinin tolere edebileceği en yüksek çinko takviyesinin üzerindedir. Çinko eksikliğinin tedavisinde kullanılabilir. Doktor önerisi dışında uzun süre kullanmak ciddi yan etkiler...

Zaditen Göz Damlası ne işe yarar?

Zaditen %0,025 Steril Göz Damlası, alerji nedeniyle kızarmış ve kaşınan gözde alerjik konjonktiviti tedavi etmek üzere reçete edilebilir (1). Ketotifen adındaki bir antihistaminik içeren Zaditen göz damlası gözlerdeki kaşıntı ve kızarıklığı giderebilir (1, 2,...

Xyzal 5 mg Tablet

Xyzal 5 mg Tablet, alerji tedavisinde kullanılabilen bir ilaçtır. Levosetirizin içerir. Antihistaminik olan bu ilaç polen, akar, böcek ısırması, mevsimsel alerji ve besin alerjisi tedavisinde kullanılabilir (1, 2, 3). Xyzal alerji hapı; kaşıntı, cilt...

Advil Liqui-Gels 200 mg Kapsül nedir? Ne işe yarar?

Advil Liqui-Gels 200 mg Kapsül, her bir kapsülünde 200 mg ibuprofen içerir. İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) grubunun bir üyesidir (1). Advil 200 mg Kapsülün ağrı kesici ve inflamasyonu (iltihabı) azaltılcı etkileri...

Netfen 200 mg SR Kapsül adet ağrısında iyi mi?

Netfen 200 mg SR Kapsül, etken madde olarak bir steroid yapıda olmayan antiinflamatuar ilaç (NSAİİ) olan flurbiprofen içerir. Flurbiprofen, regl ağrısı (adet ağrısı) tedavisinde etkili bir ağrı kesici olarak reçete edilebilir. Netfen 200 mg SR Kapsül ayrıca baş...