Gebelik Hazırlıkları: 3. Multivitamin Kullanmaya Başlayın

yazar:

kategori:

Demek hamile kalmaya hazırlanıyorsunuz. Tebrikler! Bir bebek sahibi olmaya karar vermek, hayattaki önemli kilometre taşlarından biridir. Peki vücudunuz hamileliğe hazır mı? Gebeliğe sistematik şekilde hazırlanabilmeniz için adım adım yapılacaklar listesi hazırladık.

Hamilelik süresince anne, besin depolarını karnındaki bebeğiyle paylaşır. Bu paylaşma, emzirme süresince anne sütü üretimiyle de devam eder. Bu nedenle gebelik başlamadan önce besin depolarının dolmuş olması gebelik sürecinin başarılı ve sağlıklı geçmesine yardımcı olur.

Gebelik süresince gereken besin değerlerini karşılamak üzere hazırlanmış özel multivitaminler vardır. Decavit Pronatal, Elevit Pronatal gibi

Gebelikten önce multivitamin kullanmaya başlamak, gebeliğin erken dönemlerinde herhangi bir vitamin eksikliği görülmesine engel olabilir. Ayrıca gebelik başlamadan önce multivitamin kullanmaya başlayarak, vücudunuzun bu multivitaminlere ne tepki vereceğini gebe kalmadan önce görmüş olursunuz. Dilerseniz farklı multivitaminler deneyebilir ve multivitamininizi değiştirebilirsiniz.

Birden fazla multivitamin kullanmak aşırı vitamin alımına bağlı çeşitli sağlık risklerine neden olabilir. Doktorunuza danışmadan birden fazla multivitamin kullanmayın.

Detaylar ve kaynak için bakınız: Gebeliğe Hazırlık Rehberi