Netfen 200 mg SR Kapsül adet ağrısında iyi mi?

yazar:

kategori:

Netfen 200 mg SR Kapsül, etken madde olarak bir steroid yapıda olmayan antiinflamatuar ilaç (NSAİİ) olan flurbiprofen içerir. Flurbiprofen, regl ağrısı (adet ağrısı) tedavisinde etkili bir ağrı kesici olarak reçete edilebilir.

Netfen 200 mg SR Kapsül ayrıca baş ağrısı, diş ağrısı ve eklem ağrısı gibi ağrı durumlarında ve eklem inflamasyonuyla seyreden hastalıkların uzun süreli tedavisinde reçete edilebilir.

NETFEN adet ağrısı

Netfen yavaş salımlı 200 mg flurbiprofen içerir. Regl ağrılarının başladığı ilk gün 1 kapsül, ağrının devam ettiği günler ise 24 saat arayla birer kapsül kullanılabilir.

Netfen Kapsül içererisindeki etken madde olan flurbiprofen dahil NSAİİ’ler regl kanaması başlamadan kullanıldıklarında adet olamamaya ve periyodun değişmesine neden olabilir. Bu nedenle ağrı kesici ilaç kullanımı gerekliyse bunu regl kanamasının başladığı ilk gün kullanmaya başlamak daha sağlıklı olabilir.

Hafif regl ağrılarında 500 mg parasetamol tablet en az yan etki riskiyle ilk tercih olmalıdır. Bu ağrı kesme konusunda yeterli olmadığında daha düşük yan etki riski taşıyan ibuprofen veya naproksen içeren ağrı kesiciler ilk tercih olarak kullanılabilir.

Bakınız: NSAİİ türleri

NETFEN diş ağrısı

Netfen kapsül ilaç diş ağrısı durumunda etkili bir ağrı kesici olarak reçete edilebilir. Netfen yavaş salımlı kapsül standart kullanımı günde 1 adet kapsüldür. SR özelliğine sahip bu ilaç ağızdan alındıktan sonra kana uzun sürede yavaş yavaş geçer. Böylece uzun saatler ağrı kesme özelliğini göstermeye devam eder.

NETFEN baş ağrısı

Tıpkı diş ağrısında olduğu gibi şiddetli baş ağrılarında ve migren gibi rahatsızlıklarda da, doktorunuz, günde 1 kapsül olacak şekilde her gün 24 saat arayla Netfen SR kapsül kullanmanızı önerebilir.

Netfen muadilleri

Aşağıdaki ilaçlar Netfen 200 mg SR Kapsül ile eşdeğer (muadil) ilaçlardır: