Tagged: ibuprofen

Advil Liqui-Gels 200 mg Kapsül nedir? Ne işe yarar?

Advil Liqui-Gels 200 mg Kapsül, her bir kapsülünde 200 mg ibuprofen içerir. İbuprofen, steroid yapıda olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) grubunun bir üyesidir. Advil 200 mg Kapsülün ağrı kesici ve inflamasyonu (iltihabı) azaltılcı etkileri vardır....

İbu-Fort ne için kullanılır?

İbu-Fort ne için kullanılır?

İbu-Fort 200 mg/5 ml Süspansiyon, ibuprofen etken maddesine sahip ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan şuruptur. Her 5 ml hacminde 200 mg ibuprofen içerir. Apireks, Dolven, Pedifen, Brus gibi ibuprofen içeren diğer ateş düşürücülerin 2 kat konsantre halidir. Genellikle...

İburamin Zero 100 mg süspansiyon ne için kullanılır?

İburamin Zero Süspansiyon, soğuk algınlığı ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. 1 ölçek (5 ml) İburamin Zero = 100 mg ibuprofen + 1 mg klorfeniramin maleat  Her 1 ölçeğinde (5 ml); 100 mg İbuprofen içeren (Dolven, Pedifen, Apireks, Brus gibi) ağrı kesici/ateş düşürücülerin içerisine 1...